Jakie kwestie są dla Google najważniejsze podczas pozycjonowania stron?

Działania wspomagające pozycjonowanie witryny to nie tylko zadania zlecane profesjonalnym firmom zajmującym się marketingiem internetowym, takim jak na przykład ta –  q-seo.pl. To również wypełnianie pozycjonowanej strony odpowiednimi treściami. Znacząco podnoszą one wartość witryny „w oczach” coraz bardziej wymagających algorytmów Google.

Można uznać, że dla najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki, najważniejsze są cztery podstawowe kwestie:

Zawartość tekstowa witryny musi być najwyższej jakości. Jeśli na stronie internetowej znajdują się jakieś dłuższe treści, powinny być one napisane bez żadnych błędów oraz zachowanie zasad interpunkcji. Muszą również mieć jakikolwiek sens – skomplikowane narzędzia napisane przez programistów Google są bowiem w stanie zweryfikować, czy zamieszczone teksty są naprawdę jakościowe.

 

Teksty, jakie znajdują się na stronie, muszą być unikalne. Niedopuszczalne jest przekopiowywanie treści z innych źródeł, ani duplikowanie ich w obrębie tej samej witryny.Treści powinny być rozbudowane. Warto na stronie zamieszczać bardziej obszerne teksty, bowiem jak wskazują liczne analizy, są one bardzo cenione przez algorytm wyszukiwarki.

 

Warto zadbać o aktualność tekstów. Jeśli na stronie znajduje się jakaś konkretna treść, od czasu do czas można ją poddać swoistemu „recyklingowi”. Czasami zwykłe dodanie grafiki czy uzupełnienie tekstu filmem sprawia, że Google dużo lepiej ocenia witrynę i uznaje, że zasługuje ona na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Kierowanie się powyższymi wskazówkami oczywiście nie zapewnia stuprocentowego sukcesu, ale w znaczny sposób zwiększa prawdopodobieństwo, że pozycja danej strony będzie lepsza.

W ostatnim czasie do powyższych punktów warto dodać jeszcze jedną poradę: uzupełnienie witryny o jej mobilną wersję, dostosowaną do przeglądania na urządzeniach takich jak smartfony czy tablety. Takie strony mogą liczyć na dużo lepsze traktowanie niż witryny przystosowane jedynie do przeglądarek uruchamianych na urządzaniach stacjonarnych.