Algorytm Pingwin działający w czasie rzeczywistym

Jak działał pierwszy Pingwin?

Pingwin to jeden z flagowych algorytmów Google, gdy został wprowadzony w kwietniu 2012 r. był wymierzony przede wszystkim w strony, do których prowadziły spamerskie linki. Pingwin każe te ze stron, które charakteryzują się nienaturalnym profilem linków oraz strony, do których linki pochodzą z serwisów wątpliwej jakości oraz takich z których jednocześnie wychodzi wiele linków. Po pojawieniu się pierwszej wersji Pingwina wszelkie działania związane z Systemami Wymiany Linków stały się szkodliwe dla stron. Od kwietnia 2012 ogłoszono kilka aktualizacji Pingwina, ostatnio zaś wyszedł nowy Pingwin 4.0, który charakteryzuje się działaniem w czasie rzeczywistym. Co to oznacza dla pozycjonowania stron?

Pingwin z 2016 r.

To, że Pingwin działa w czasie rzeczywistym oznacza, że na bieżąco będzie on reagował na niskiej jakości linki, innymi słowy gdy tylko pojawią się takie linki można spodziewać się spadku pozycji, działa to również w drugą stronę, czyli w momencie usunięcia szkodliwych linków nie będzie już trzeba czekać na aktualizację algorytmu, poprawa pozycji powinna być natychmiastowa. Co ciekawe efekty Pingwina mogą dotyczyć całej strony internetowej lub jedynie poszczególnych jej podstron. Google zapowiada również, że wersja 4.0 jest znacznie bardziej precyzyjna od poprzednich, i że dzięki temu możliwe będzie lepsze i skuteczniejsze wychwytywanie symptomów działań spamerskich i nieakceptowanych przez politykę Google.

Ostatni Pingwin

Wraz z ogłoszeniem nowej aktualizacji algorytmu, Google jednocześnie podało, że jest to ostatnia ogłaszana aktualizacja Pingwina. Od tej pory zmiany w algorytmie dokonywane będą na bieżąco, a Google nie będzie o tym oficjalnie informowało. Od teraz w dużej mierze będzie się więc liczyła spostrzegawczość pozycjonerów i ich umiejętności analityczne. Może to również doprowadzić do jeszcze większej specjalizacji i profesjonalizacji usług SEO. Chcąc mieć pewność, że pozycjonowaniem naszej strony www zajmuje się sprawdzona firma warto zajrzeć na stronę – www.mkgroup.pl. W kontekście nowych zmian jakie szykuje Google w najbliższym czasie zdecydowanie warto zastanowić się nad wyborem profesjonalnej agencji, która prowadzić będzie SEO dla strony firmowej, z każdym kolejnym algorytmem pozycjonowanie wymaga coraz bardziej szczegółowej wiedzy oraz czasu jaki należy poświęcić by strona była wysoko w wynikach wyszukiwania, stąd w branży SEO również można zaobserwować ruch, jakie będą jego efekty przekonamy się już niebawem.