Elementy tworzenia identyfikacji wizualnej firmy

Identyfikacja wizualna firmy to element niezwykle istotny zarówno z punktu widzenia budowania rozpoznawalności marki, jak również jej marketingu. Dzięki elementom identyfikacji wizualnej dana firma/marka nie są mylone z konkurentami ze swojej branży i są zapamiętywane przez konsumentów.

Wśród elementów identyfikacyjnych warto na samym początku zadbać o odpowiednie logo – powinno być ono proste, jednoznacznie kojarzyć się z profilem działalności firmy, ale jednocześnie musi być estetyczne i łatwe do zapamiętania.

Kolorystyka – warto już na wstępie określić kolorystykę, którą będzie posługiwała się firma, wówczas stopka w e-mailach, logo czy meble w biurze można dostosować do tych kolorów.

Ciekawym elementem identyfikacji wizualnej mogą być również uniformy dla pracowników zawierające logo firmy. Takie ubrania z nadrukiem można zamówić między innymi na stronie –  sitodrukarnia.pl.

Elementem tworzenia identyfikacji wizualnej będzie również umieszczenie logo i nazwy firmy nad jej siedzibą, oraz budowa strony internetowej, która również powinna zostać utrzymana w tego typu kolorystyce.

Wszystkie tego typu działania mają wpływ na rozpoznawalność marki przez klientów, którzy zaczną jednoznacznie kojarzyć daną markę z firmą. Dobrym przykładem może być tutaj na przykład Coca – Cola, gdy słyszymy ta nazwę od razu widzimy kolory biało – czerwone, czy słysząc nazwę McDonald widzimy dużą, żółtą literę „M” – są to właśnie przykłady sprawie stworzonej identyfikacji wizualnej.