Pozycjonowanie stron internetowych – co warto wiedzieć?

Rozmowa na temat współczesnych narzędzi marketingowych nie może obejść się bez poruszenia tematu, jakim jest pozycjonowanie stron internetowych. Odpowiedni dobór słów kluczowych i skorzystanie z usług profesjonalnej agencji, która zajmie się pozycjonowaniem strony www to pierwszy krok do sukcesu. Znalezienie się w top 10 to bowiem jeden z najskuteczniejszych sposobów, aby poinformować klientów o swoim istnieniu na rynku i zaproponować im swoje usługi.

Ale od początku. Jeśli podjąć się próby zdefiniowania usługi, jaką jest pozycjonowanie stron internetowych w Google, to najprościej mówiąc, jest to odpowiedź na zapytania, a co za tym idzie potrzeby klientów. Podczas gdy nabywca usług wpisuje w wyszukiwarkę internetową konkretną frazę, w odpowiedzi dostaje wyniki z nią związane. Wiadomo, że z naturalnych przyczyn zazwyczaj przegląda te, które znajdują się na pierwszych odsłonach w Google. A to można osiągnąć tylko dzięki pozycjonowaniu strony internetowej. Ten obszar działań warto zlecić doświadczonej firmie, która pomoże nam dostać się na szczyt pierwszej strony. Jedną z najlepszych znaleźć można pod linkiem – mkgroup.co.pl.

Nawet najlepszy poradnik z serii: „Jak pozycjonować strony www” nie odkryje przed nami wszystkich tajemnic tej dziedziny. Dlatego też w imię zasady, że nie należy brać się za coś, na czym zupełnie się nie znamy, warto nawiązać współpracę z fachowcami, którzy zajmą się pozycjonowaniem naszej strony internetowej czy też pozycjonowaniem sklepu internetowego.

W wyborze konkretnej firmy, z którą nawiążemy współpracę, powinniśmy się kierować zasadą 3 P:

  • Prestiż – jeżeli firma długo istnieje na rynku, to oznacza, że świadczy swoje usługi na wysokim poziomie i ma duże doświadczenie w obszarze pozycjonowania stron internetowych. Żadna z firm nie utrzymałaby się na rynku w tej branży dziesięć lat, jeśli nie miałaby dużej ilości zadowolonych klientów, którzy przekładają się na jej zyski.

  • Profesjonalizm – tutaj istotne jest podejście firmy do klienta, w momencie kiedy on kieruje do firmy zapytanie o pozycjonowanie. Jeśli wykona ona korzystną dla klienta wycenę, doradzi w kwestii doboru fraz, przedstawi formularz umowy oraz podzieli się referencjami klientów, to znak że lepiej nie mogliśmy trafić.

  • Portfolio – to również istotny element, na który powinniśmy zwracać uwagę w momencie kiedy zlecamy danej firmie pozycjonowanie strony internetowej. Jeśli widzimy, że danej firmie zaufały znane marki, to dla nas najlepszy sygnał, że jest ona naprawdę skuteczna.

Zanim jednak złożymy ostateczny podpis na umowie pozycjonowania strony www, warto ustalić formę rozliczenia (za efekty lub abonament), sposób weryfikacji wykonanej usługi (na przykład miesięczne raporty) oraz określić czas trwania współpracy. No i do dzieła, aby jak najszybciej znaleźć się w top 10.