Reklama banerowa – czy ma sens?

Reklama banerowa to reklama wyświetlana u góry strony www. Ze względu na jej częste występowania i przyzwyczajenie internautów, do miejsca, w którym pojawia się baner internaucie bardzo często ignorują jego istnienie. Psychologowie stwierdzili pojawienie się zjawiska „baner bladness”, które opisuje właśnie ową „ślepotę” na banery występującą u większości często korzystających z internetu osób.

Dlatego też chcąc reklamować się poprzez banery należy pamiętać o kilku zasadach:

1. Warto zainwestować w reklamy multimedialne, które nie będą jedynie obrazkami.

2. Pamiętajmy, że przekaz musi być wybitnie ciekawy, aby użytkownik chciał w niego kliknąć. Przeciętny baner nie przyniesie efektów.

3. Dobrze jest zastanowić się nad banerami bocznymi, w ich przypadku zjawisko „baner bladness” występuje znacznie rzadziej.

Coraz częściej mówi się też o wycofywaniu się wielu firm, zarówno po stronie reklamodawców, jak i oferujących przestrzeń reklamową, z banerowej formy reklamy. Jak pokazuje bowiem doświadczenie ta forma reklamy irytuje internautów oraz szpeci stronę. Dlatego też wielu wieszczy kres tej formy reklamy. My też polecamy sięganie po inne, skuteczniejsze przejawy marketingu internetowego.

Przykłady banerów: