Kampania na Facebooku

Chcąc promować naszą firmę na Facebooku najpierw powinniśmy stworzyć odpowiedniego fanpage, poprzez promocję, którego będziemy jednocześnie promować naszą stronę. Ważne by podać w naszym profilu adres www firmy, oraz dane kontaktowe. Pamiętajmy, też że zakładając Facebooka powinniśmy aktywnie udzielać się na naszym koncie, oraz szybko odpowiadać na potencjalne zapytania i komentarze.

Kampanie na Facebooku powinniśmy zaczynać mając już pewien content na fanpage, jeśli bowiem potencjalny klient trafi na naszą facebookową stronę powinien znaleźć na niej interesujące go informacje, które skłonią go do polubienia naszej strony.

Rozpoczynając płatną kampanię na Facebooku mamy do wyboru trzy rodzaje promocji: promowanie całego fanpage, promowanie naszej strony www lub konkretnych postów.

Promowanie posta

Promować post możemy wchodząc na naszą stronę główną, i klikając przycisk promuj. Wówczas otworzy nam się panel, w którym możemy ustawić dokładnie lokalizację osób, do których dotrze reklama, ich wiek oraz zainteresowania. Możemy także podejrzeć jak wyświetlać będzie się nasz post użytkownikom urządzeń mobilnych. W panelu ustawiamy również budżet oraz czas trwania kampanii oraz otrzymujemy informacje o przewidywanej liczbie użytkowników do, których dotrzemy z naszym postem. Otrzymamy również informacje o całkowitym koszcie naszej reklamy i tym ile będzie nas ona kosztować. Z tego miejsca możemy również wybrać formę płatności.

Promowanie fanpage 

Podobnie jak w przypadku promocji posta, również promując fanpage określamy lokalizację, wiek, płeć oraz zainteresowania potencjalnych użytkowników zainteresowanych naszą stroną. W tym przypadku możemy również edytować treść, która pojawiać się będzie wraz z reklamą. W domyśle jest to opis, który ustawiliśmy stronie. Również w tym przypadku określamy budżet i czas trwania kampanii. Reklama będzie wyświetlać się na ścianach potencjalnych zainteresowanych lub w panelu bocznym Facebooka, zarówno w jednym jak i drugim przypadku możemy podejrzeć jak będzie ostatecznie wyglądać.

Promowanie witryny 

Chcąc promować witrynę musimy ustawić adres www w informacjach na naszym fanpage lub dodać go na poziomie tworzenia reklamy. Następnie wprowadzamy opis strony oraz obraz lub film, z którym będzie identyfikowana nasza witryna. Pozostałe dane ustawiamy według tego samego wzoru co w przypadku promowania fanpage.