Reklamowa rola gadżetu

Reklama w postaci gadżetów jest bardzo skuteczna przede wszystkim ze względu na pozytywny jej wydźwięk. Osoba obdarowywana przychylnie patrzy na firmę, co może w zasadniczy sposób wpłynąć na odbiór marki.

Patrycja:Nasza firma zdecydowała się na skorzystanie z oferty zaprojektowania i wykonania gadżetów reklamowych w przedsiębiorstwie kryjącym się pod adresem centrum-graficzne.pl/gadzety-reklamowe. Gadżety reklamowe w naszej ocenie powinny być ładne, eleganckie, a także funkcjonalne. Bardzo często zdarza się, że otrzymujemy przedmioty, które nie tylko nie są nam potrzebne, ale przede wszystkim, które są brzydkie. Taki gadżet nie ma większego sensu, zazwyczaj ląduje w śmietniku lub na dnie szafki. Naszej firmie zależało na zdobyciu zaufania klientów i budowie wizerunku właśnie poprzez gadżety, którymi potencjalny klienci będą się mogli cieszyć. Drobne elementy takie jak breloki, długopisy, notatniki to doskonała opcja. Oprócz klasycznych gadżetów zapragnęliśmy również, aby stworzono dla nas gadżety dużo bardziej ekskluzywne. Naszym zamiarem było wręczanie ich stałym klientów, a także w prezencie zasłużonym pracownikom. Wśród podobnych gadżetów znalazły się między innymi zestawy porcelanowe, nośniki pamięci, czy modne okulary, oczywiście każdy z gadżetów ozdobiony był logiem naszej firmy, ale zostało to zrobione w sposób bardzo dyskretny i subtelny. Akcja z gadżetami okazała się sporym sukcesem, a obroty firmy zasadniczo wzrosły i to w krótkim czasie”.

Jak widać promocja dzięki gadżetów może przybierać różne formy. Firmy, które chcą w ten sposób poprawiać swój wizerunek muszą działać rozważnie. Każdy błąd może skutkować pogorszeniem relacji z klientem. Złej jakości gadżet to przede wszystkim przedmiot niepotrzebny, ale też nieodpowiednio zaprojektowany, tandetny i brzydki. Projektanci gadżetów dbają o to, żeby logo, czy reklama, która zostaje na gadżecie umieszczona, nie były natarczywe, nie psuły wyglądu, a także nie pogarszały jego funkcjonalności.