Zakupy Google, czyli jak reklamować sklepy internetowe

Tworzeniem efektywnych kampanii reklamowych w Google Zakupy (Google Shopping) zajmuje się wiele profesjonalnych agencji reklamowych, między innymi firma ze strony internetowej q-seo.pl/adwords.php. Tego rodzaju kampanie bez wątpienia stają się coraz popularniejsze. Na czym polega reklama w Google Zakupy, dla kogo będzie odpowiednia i jak zabrać się do jej stworzenia?

1. Google Zakupy to nic innego jak wewnętrzna porównywarka cen produktów z różnych sklepów, która pokazuje się jako dodatkowy boks reklamowy w wyszukiwarce w momencie wpisania do niej określonych słów kluczowych. Dzięki porównywarce użytkownik nie musi nawet wchodzić na daną stronę internetową sklepu, aby dowiedzieć, że sprzedawca ma go w swojej ofercie, poznać jego cenę, zobaczyć zdjęcie, dostępność oraz koszt dostawy. Dopiero w momencie, kiedy użytkownik jest zainteresowany produktem z danego sklepu, może kliknąć w link odsyłający do sklepu.

2. Dlaczego taka forma reklamy jest opłacalna i coraz więcej właścicieli sklepów internetowych się na nią decyduje? Najbardziej zachęcający jest bezsprzecznie fakt, że kampanie reklamowe Google Zakupy są kampaniami rozliczanymi w modelu CPC, czyli w modelu efektywnościowym. Oznacza to, że płaci się nie za wyświetlenia reklamy, ale za konkretny efekt- za kliknięcia w reklamę, które powodują przejście z wyszukiwarki na stronę internetową sklepu.

3. Alternatywą dla Google Zakupy jest tradycyjna reklama w Google AdWords w sieci wyszukiwania. Jednak, jak pokazują statystyki, znacznie tańsze kliknięcia można uzyskać korzystać z reklamy Google Zakupy. Oczywiście, wszystko zależy od poszukiwalności słów kluczowych oraz konkurencji w danej tematyce.

4. Google Zakupy to dobry sposób na efektywną kampanię reklamową dla sklepów internetowych. Oczywiste jest, że sklepy internetowe znacząco różnią się od zwykłych, wizytówkowych stron internetowych i dlatego też tworzy się narzędzia marketingowe, które znacznie lepiej będą dopasowane do samych sklepów. Takim narzędziem jest chociażby Google Zakupy, które cieszy się rosnącą popularnością.

5. Efektywność kampanii w Google Zakupy można zmierzyć za pomocą popularnych narzędzi analitycznych jak chociażby połączone z Google AdWords konto Google Analytics. Dzięki temu możemy mieć cały czas pod kontrolą efektywność kampanii oraz inwestowany w nią budżet. Dodatkowo możemy zdecydować się na śledzenie konwersji, aby taka pełna analityka mogła być jak najbardziej dokładna.